هلدینگ پترو آیریک

داستان پتروآیریک

پس از شروع تحریم های تحمیلی بر کشور عزیزمان ایران، صنعت توزیع فرآورده های نفتی هم مانند دیگر صنایع داخلی دچار بحران ناشی از تحریم گردید. از طرفی تجهیزات موجود در جایگاه ها عمدتا سنتی بوده و مدت زمان زیادی از طول عمرشان می گذشت و هزینه های زیادی صرف تعمیر و تامین قطعات آنها می گردید. لذا سرمایه گذاران و هیئت مدیره شرکت پس از انجام تحقیقات و بررسی های وسیع تر و دقیق تر و همچنین در پی افزایش خودرو و نیاز بیشتر به نفت و بنزین در جایگاه های سوخت در سال 1389 در طرحی نوین اقدام به طراحی و تولید جایگاه های سیار و سریع النصب نمودند که خود باعث نوآوری های جدید و پیشرفتی شگرف در این صنعت گردید.

این موضوع مدیران شرکت پتروآیریک را برآن داشت تا با به روزرسانی و تولید داخلی این تجهیزات، این صنعت را بومی سازی کرده و سنگینی بار واردات تجهیزات جایگاه های سوخت را از روی دوش هموطنانمان بردارند. پس از آن در سال 1379 برای اولین بار شرکت نفت ابزار زیر مجموعه هلدینگ پترو آیریک، پیمانه گر با دبی پایین را در خاورمیانه تولید نمود که در همان سال موفق به اخذ جایزه از رئیس جمهور وقت آن زمان گردید.

01

سرمایه گذاری در حوزه جایگاه سوخت

این اتفاق خود انگیزه ای قوی برای ادامه کار همراه با تلاش و پشتکار مداوم شبانه روزی گردید که به دنبال آن شرکت نفت ابزار زیر مجموعه هلدینگ پترو آیریک به طراحی و تولید دیسپنسرهای بنزین و نفت گاز از یک نازل تا شش نازل با دبی های مختلف کرد.
پس از آن، شرکت پتروآیریک اقدام به سرمایه گذاری و احداث جایگاه های زنجیره ای سوخت در جهت راحتی و دسترسی بهتر عموم مردم و کاهش ترافیک و آلودگی محیط زیست نموده که اقدامات موثر و مهمی نیز در طی سال گذشته در این زمینه به عمل آمده است. هلدینگ پترو آیریک با سرمایه گذاری در احداث و مدیریت جایگاه های سوخت در کشور، امروز به عنوان برند برتر و نمونه در صنعت توزیع فرآورده های نفتی مشغول فعالیت بوده و در تمامی زمینه های مربوطه به این صنعت اقدام نموده و پیشرو می باشد.

02

اهداف پتروآیریک

از آنجا که شرکت پترو آیریک حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده ها در جایگاه های سوخت و همچنین سلامت مردم را رسالت اصلی خود می داند، قصد دارد تا جایگاه های کوچک شهری را بمنظور افزایش سطح دسترسی عموم مردم توسعه و گسترش داده و برنامه های بلند مدت در زمینه های سرمایه گذاری و احداث جایگاه های بین شهری جهت سهولت در دریافت سوخت و فرآورده های نفتی برای مردم عزیز را برنامه ریزی کند. همچنین تجهیز کامل جایگاه های سوخت به طرح کهاب جهت جمع آوری و بازیافت بخارات بنزین که تاثیر بسیار زیادی در کاهش آلاینده ها در جایگاه های سوخت را دارد از جمله اهداف 5 ساله این شرکت می باشد.

03

چشم انداز پتروآیریک

هلدینگ پتروآیریک ضمن داشتن اهداف و برنامه های بلند مدت، چشم اندازهایی را برای خود تعیین نموده که از جمله این چشم اندازها می توان به حفظ جایگاه نخست خود و همچنین توسعه خدمات فنی و ایمنی و مالی اشاره نمود و در قدمی دیگر صادرات دیگر محصولات خود از جمله دیسپنسرها و دیگر تلمبه های سوخت و همچنین آبگرمکن های خورشیدی به دیگر کشورها در جهت افزایش صادرات و درخشش کشور عزیزمان در منطقه در نظر دارد.

04

دستاوردهای هلدینگ پتروآیریک

– توزیع سوخت توسط برند به بیش از 150 جایگاه سوخت در سراسر کشور

– سازماندهی شرکت های طراح و تولید کننده تجهیزات جایگاه های سوخت

– دارای 127 جایگاه تحت پوشش برند پتروآیریک

– دارای بیش از 80 خودروی سوخت رسان در شهرهای شیراز و تهران و مشهد جهت توزیع سوخت بصورت آنلاین

– اشتغال زایی بیش از 500 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم

05

جذب اعتماد

– دارای یبش از 70درصد جایگاه های ایران

– طراحی و تولید زنجیره ای تمام تجهیزات درون مجموعه

– دارای نمایندگی های فعال فروش و خدمات پس از فروش در سراسر کشور

– استفاده از تجهیزات به روز و پیشرفته

خط مشی هلدینگ پتروآیریک کارآفرینان پارسیان

  هلدینگ  پتروآیریک کارآفرینان پارسیان به عنوان بزرگ ترین سرمایه گذار و سازنده تجهیزات جایگاههای سوخت در غرب آسیا  در راستای هدایت راهبردی و نظارت بر فعالیت های توسعه برند و بازار در داخل و خارج از سازمان و نیز عاملیت ها و نمایندگی ها ،ارائه ی سریع خدمات و پشتیبانی ، تولید محصول با کیفیت و رسیدگی به امور مشتریان به منظور افزایش رضایت ذینفعان، با در نظرگرفتن مسائل مرتبط با ایمنی و بهداشت و محیط زیست (HSE)، عملکرد بهینه مصرف انرژی، در راستای تطبیق خدمات و تولید محصولات خود با مبانی و استاندارد  های جهانی حرکت نموده است.

مدیریت ارشد سازمان ، خود را در قبال بهبود مستمر سیستم های مدیریتی مجموعه ، نظارت بر امور شرکتهای زیر مجموعه ، افزایش رضایت ذینفعان و کاهش میزان شکایات از طریق برقراری ارتباط مؤثر و پیشی گرفتن از نیازمندی های آنها متعهد دانسته و اقدام به برنامه ریزی در راستای استراتژی های هلدینگ و اهداف مربوطه در حوزه های ذیل نموده است :

مدیریت ارشد شرکت پتروآیریک کارآفرینان پارسیان ، ضمن بازنگری دوره ای خط مشی و نیز تعهد به بهبود مستمر ، این خط مشی را چهارچوبی برای تعیین و بازنگری اهداف قرارداده است. بدین منظور ، این خط مشی در دسترس تمامی کارکنان، تأمین کنندگان و سایر ذینفعان قرار گرفته و انتظار می رود با همت و مشارکت کارکنان مجموعه، تحقق این امر میسر گردد.

منشور اخلاقی هلدینگ پتروآیریک

منشور اخلاقی ذیل ، ارزش ها و رفتارهای مورد انتظار از کارکنان سازمان را در تمامی سطوح سازمانی تبیین نموده و راهنمای آنان در انجام وظایف شغلیشان می باشد.

ارزش ها و رفتارها
 •  تعالی هلدینگ پتروآیریک وابسته به اعتماد متقابل سازمان و کارکنان، کارکنان با همدیگر و سازمان با مشتریان و سایر ذینفعان است.
 • لازمه ایجاد و مراقبت از چنین اعتمادی، انطباق رفتاری کارکنان در تمامی سطوح سازمانی با این منشور می باشد.
 • موفقیت سازمان و کارکنان تلاشگر آن در گرو التزام عملی به ارزش ها و مبانی رفتاری مندرج در این منشور است .
عملکرد
 • عملکرد ممتاز ، اساس و مبنای غیر قابل اغماض تمامی فعالیتهای ما در سازمان می باشد.
 • تعالی و کیفیت، روح و جان تمامی فعالیت ها بوده و اثربخشی و بهبود مستمر در همه ی امور، مطلوب همیشگی ماست.
رفتار کاری
 • ما تابع قوانین ، مقررات، آئین نامه ها، رویه ها، دستورالعمل ها و برنامه هایی هستیم که بر کسب و کارمان در سازمان حاکم است.
 • صداقت و امانت داری، جوهره رفتارهای کاری ما بوده و در تعامل با دیگران، راستی و درستی ، ویژگی فراموش نشدنی ماست.
 • تمامی اقدامات ما در تأمین و تدارکات نیازها، مبتنی بر منافع تجاری سازمان و مشتریان آن می باشد. این اصل توسط تمام کارکنان اعم از کسانی که مستقیماً در امر تأمین و تدارکات سازمان مشغولند و یا کسانی که به نوعی در فرایند مذکور تأثیرگذار هستند رعایت خواهد شد.
اموال، دارائی ها و منابع مالی
 • ما همیشه حافظ اموال و دارایی های مشهود و نامشهود سازمان و طرف های تجاری آن که در تحویل ما می باشد بوده و خواهیم بود.
 • اقدامات و رفتارهای ما در مدیریت و تخصیص بهینه منابع مالی سازمان، مسئولانه و صادقانه بوده و منطبق با سیاست های آن می باشد.
مشتریان
 • جلب رضایت مشتریان از طریق ارائه ی خدمات و محصولات باکیفیت و ایمن و رعایت دقیق موارد  HSE   با قیمتهای رقابتی، اولویت بسیار مهم سازمان بوده و مورد رعایت و توجه کامل ما می باشد.
 • ما ارزش و اهمیت مشتریان را دانسته و ضمن تلاش برای تحقق و بهبود مستمر آن، ارجحیت آنان را اصلی ترین تعهد و الزام خود میدانیم.
 • محیط زیست، محیط کاری و منابع
  • ما تمامی شرایط لازم را برای حفظ و ایجاد محیط زیست پاک رعایت می کنیم.

  • ما تمامی شرایط لازم را برای ایجاد و حفظ محیط کاری سالم و ایمن رعایت می کنیم.

  •  بهره برداری ما از منابع طبیعی در فرایندهای کاری ، مسئولانه و همراه با دقت است.

  • ما محصولات و فرایندها را بگونه ای طراحی می کنیم که استفاده از انرژی و مواد اولیه همراه با بهره وری بوده و ضایعات و پسماندهای تولید به حداقل برسد.

  روابط
  • ما به ایجاد و تعمیق روابط متقابل با همه ذینفعان سازمان پایبندیم و رفتارمان توأم با احترام و صداقت است.

  • همه ی ما در قالب یک تیم واحد و در راستای منافع سازمان تلاش نموده و در روابط خود با همدیگر وظیفه شناس می باشیم.

  یادگیری و دانش سازمانی
  • ما از رشد حرفه ای و فردی خود و همکاران در راستای پیگیری چشم انداز و مأموریت سازمان حمایت می کنیم.

  • ما در راستای سیاست های سازمان، دانش کاری و حرفه ای خود را بطور گسترده و اثربخش با همکاران به اشتراک می گذاریم و طالب دانش و مهارت هایی هستیم که برای سازمان و جامعه ارزشمند هستند .

  اولویت منافع سازمان
  • ما فعالیت های شخصی بیرون از سازمان خود را به نحوی دنبال می کنیم که تضاد و ناسازگاری با منافع سازمان نداشته و حتی تداعی کننده ی چنین تضادی نیز نباشد.
  دارائی های معنوی
  • وظیفه ماست که رازدار سازمان بوده و اقدامات لازم را جهت حفظ محرمانه بودن هرگونه اطلاعاتی که به اقتضای شغل خود کسب می نماییم به عمل آوریم .

  • ما اطلاعات سازمان را به هیچ طریق گفتاری ، نوشتاری و یا الکترونیکی فاش نمی نماییم مگر اینکه موافقت لازم قبلی را جهت انجام این کار از مدیریت سازمان اخذ نموده باشیم.
  ثبت و گزارش
  • ما تمامی ثبت ها و گزارشات را بر اساس ماهیت واقعی امور و بطور صحیح و شفاف تهیه کرده و مطابق اصول پذیرفته شده مربوطه انجام میدهیم.
  معامله سهام و اوراق بهادار توسط کارکنان
  • آن دسته از ما که به اقتضای شغل یا موقعیت شغلی خود به اطلاعاتی دسترسی دارند که افشاء نگردیده و افشاء آنها می تواند بر قیمت سهام یا سایر اوراق بهادار سازمان تأثیر بگذارد، تا موقعی که اطلاعات مزبور فاش نشده است مجاز به خرید یا فروش مستقیم ( توسط خود ) یا غیر مستقیم ( توسط دیگران) سهام یا اوراق بهادار سازمان نمی باشیم.
  مسئولیت جاری سازی
  • همه ی ما وظیفه داریم که مندرجات و مفاهیم این منشور اخلاقی را در تمامی سطوح سازمانی جاری ساخته و با حساسیت ویژه، مراقب هرگونه رفتار مغایر با ارزش ها و اصول رفتاری مندرج در آن باشیم.
  راه های ارتباطی ما:

  info@petroayric.com

  فهرست